• ساعت : ۱۵:۳۷:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ 
عملکرد شهرداری ایلام در اربعین 1401
شهرداری ایلام
عملکرد شهرداری ایلامِ
<p>عملکرد شهرداری ایلام دراربعین 1401</p>

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع) و علی ارواح التی حلت بفنائک.

اربعین حسینی فرصتی است برای ابراز عشق و ارادت عاشقان و دلباختگان سرور و سالار شهیدان و هفتاد و تن از یاران باوفایش و نمایش وحدت و صلابت دلسوختگان سیدالشهدا علیه السلام است.

حماسه ای سُترگ که با شعار "انا من حسین" و با شرکت انبوه میلیونی زائران حریم کوی یار و  جاری شدن سیل حضور شیعیان جهان خاصه ایرانیان عزتمند و غیور در سال جاری با موفقیت تمام سپری گشت و تصویری از وحدت و همبستگی شیعیان را به افواه و انظار جهانیان مخابره ساخت.

پرواضح است که فراهم شدن و تحقق یافتن این گردهمایی عظیم در استان ایلام از مبدا تا مقصد و درطول مسیر عبور زائران و تردد سهل و آسان در مواکب و جاده ها و اسکان و تغذیه آنان جز با پای کار آمدن ادارات و نهادهای مسئول و متولیان امر در ستاد اربعین استان میسر و ممکن نبود.

در این میان شهرداری ایلام بعنوان شهرداری معین بدلیل گستردگی بدنه شهرداری و تعدد امکانات کمی و کیّفی و گسیل امکانات در مرکزاستان و شهر مرزی مهران نقشی بی بدیل و انکارناپذیری در حماسه اربعین امسال بر عهده داشت تا جاییکه بخش بسیار عظیمی از وظایف محوله در ستاد اربعین و حتی فراتر از آنرا بر عهده گرفت که به گواه دست اندرکاران و مسئولان کشوری و استانی که ازنزدیک اوضاع را رصد می کردند نقش شهرداری ایلام نقشی بسیار مهم و ارزنده و حیاتی بود.


تیرماه 1401 ــ ایلام ــ بلوار جمهوری ــ ساختمان مرکزی شهرداری ایلام

جلسه شورای اداری شهرداری به منظور تشکیل قرارگاه اربعین شهرداری ایلام با حضور شهردار، معاونین، روسای سازمانها و مدیران شهرداری دو ماه قبل از آغاز رویداد اربعین و تردد زوار آغاز گردید.

با تشکیل قرارگاه اربعین در شهرداری ایلام و مشخص شدن چارت و تعیین شدن حوزه وظایف، عملیات زیرساختی و خدماتی، فضاسازی محیطی، برقراری موکب ها، وارد‌ نمودن سازمان اتوبوسرانی به منزله روان سازی ترافیک و تردد زوار و همچنین دخیل کردن ناوگان خدمات شهری، ایمنی و آتش نشانی و دیگر اقدامات تامینی حاصل خروجی تصیمات شهرداری ایلام بود.
پس از تشکیل قرارگاه اربعین شهرداری بازدیدهای مسئولین استانی و شهرستانی به اتفاق شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایلام از روند اجرایی اقدامات شهرداری مبنی بر توسعه زیرساخت های اربعین آغاز گردید که در طول دو ماه قبل از اربعین بویژه در ماه پایانی شدت بیشتری یافت.

آنچه نقش شهرداری ایلام را پراهمیت تر کرده بود همزمانی مدیریت شهری و مدیریت بیرون از شهر بود که تنظیف و فضاسازی محیطی مسیر کنارگذر شرقی را به طول چندین کیلومتر نیز به گسترده حوزه خدمات شهری شهرداری ایلام افزوده شده بود که مقرر شده بود علاوه بر تنظیف و پاکسازی مسیر مذکور، نصب پرچم، بنر و ریسه بندی از جمله برنامه ها باشد.

بازدید مسئولین استانی و شهرستانی بهمراه اعضای ستاد اربعین و رویت اقدامات و تلاشهای شهرداری ایلام در مکانها و مسیرهای تردد زوار.

در این بازدیدها مسئولین ارشد استان از جمله استاندار ضمن بازدید از مناطق مشخص شده از تلاشهای مجموعه شورا و شهرداری ایلام تقدیر و اهتمام جدی در استمرار وظایف محوله را خواستار شدند.

چند روز بعد مسیر ورودی و خروجی زوار اربعین از میدان ارغوان تا میدان قرآن متناسب به اربعین حسینی با بنر و پرچم و پارچه نوشته سوگوارانه آذین بندی میشود بنحویکه 40 هزار متر ریسه و 10 هزار عدد پرچم فقط در کنارگذر شرقی نصب و به اهتزاز در می آید.

هر چه به روزهای آغازین اربعین می رسیدیم خدمات شهرداری ایلام در مسیر شتاب بیشتری قرار می گرفت.
که مهترین بخش آن ایجاد دو موکب بزرگ رفت و برگشت در مسیر تردد زوار با بیش از دهها غرفه با تمام امکانات رفاهی، نمازخانه و چندین چشمه دستشویی سیار با آب سالم لوله کشی و سپتیک فعال بود.

یکی دیگر از اقدامات مهم که در بازدید نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام انجام گرفت اسکان صدهانفر در شبانه روز در مجموعه چغاسبز وبام ایلام بود.

مدیریت جهادی شهرداری ایلام در اربعین 1401 شامل موارد زیادی است که بزودی در همین سایت اختصارا به بطور اجمالی به سمع و نظر مخاطبان گرامی خواهد رسید.

 

اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر ایلام

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    آخرین بروزرسانی سایت : 1402/03/13 12:56
    5.7.14.0
    V5.7.14.0