• ساعت : ۱۲:۵۵:۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ 
امام جمعه ایلام در دیدار بااعضای شورای شهر وشهردارایلام

امام جمعه ایلام در دیدار بااعضای شورای شهر وشهردارایلام  :

 

ضرورت برخورد با زیاده خواهی برخی در شهر/چهره فرهنگی ایلام تقویت شود

 

امام جمعه ایلام گفت: وظایف شهرداری ها گسترده است و شامل حمایت از حقوق شهروندی تا عمران و آبادی آن می شود از این رو باید تلاش شود تا مانع زیاده خواهی برخی افراد سودجو در شهر شویم.

 

حجت الاسلام کریمی تبار  صبح امروز در دیدار با شهردار و برخی از اعضای شورای شهر  ایلام که به مناسبت روز دهیاری ها و شهرداری ها انجام شد با بیان این مطلب افزود: در بحث ساخت و  سازهای غیرمجاز که گاه با اخذ جریمه های اندک به نفع افراد سودجو کار می شود جای گله مندی وجود دارد و نباید با ساختن آپارتمان های آن چنانی فضای راحت شهری فدای زیاده خواهی چنین افرادی شود و ضروری است شورای شهر بر آنها نظارت داشته باشد.

 

وی ابراز داشت: خوشبختانه  برخی کارهای شهرداری قابل تقدیر است مثل احداث تقاطع های غیرهمسطح برای کاهش بارترافیکی به منظور کاهش آلودگی هوا، مصرف بنزین و جلوگیری از ترافیک های شهری که همگی اقدام مبارکی است، در زمینه آسفالت ریزی خیابان ها  و احداث زائرسرای ایلامی ها در مشهد نیز عملکرد خوبی داشته اند.

 

نماینده ولی فقیه در ایلام ادامه داد: فضاسازی شهری باعث افزایش نشاط در مردم و سرزندگی آنها می شود اما در این موارد نیز باید به فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه شود و معماری شهری بر اساس آن پایه ریزی و گره های ترافیکی به وجود آمده رفع شود.

 

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: از نکات قابل توجه برای شورا و شهرداری داشتن توجه به حاشیه شهر است، مردم ساکن در این نقاط از سرنداری و ناچاری مجبور به سکونت در چنین مکان هایی هستند اما در نگاه حاکمیت اسلامی و ساختن آن مدینه فاضله، باید توزیع عادلانه امکانات رفاهی و فرهنگی و رفع موانع توسعه اجتماعی مد نظر باشد، خدمات در خور شان اهالی این محلات باید تهیه و ارایه شود.

 

وی در خصوص اجرای عدالت اجتماعی و شهری اضافه کرد: سد معبر یکی از مواردی است که حق مردم از سوی برخی اصناف و کسبه یا دیگران نادیده گرفته شده و به حریم آنها تجاوز می شود از این رو باید الزام به رعایت حقوق شهروندی شوند. در این زمینه در برخورد با دستفروشان و ماشین های سیار فروشندگان با رعایت مصالح عمومی زیاده روی نشود ، همراه با ضرب وشتم نباشد و برخورد ماموران با ملایمت باشد، نظام در مقابل این افراد مسؤول است و باید برایشان کار ایجاد کند تا بتوانند امرار معاش کنند ، این نیز وظیفه شهرداری است تا به ساماندهی مشاغل میدانی و دستفروشان بپردازد.

 

امام جمعه ایلام گفت: معضل بعدی متکدیان هستند، آنها در برخی جاها چهره شهر را زشت جلوه می دهند و به نوعی با آبروی شهر بازی می کنند ، برخی از آنها باندی و برخی از خارج از استان به شهر می آیند و تکدی گری می کنند که هر جا لازم بود دستگاه قضا برای جمع آوریشان ورود کند و افراد نیازمند از طریق نهادهای حمایتی دولتی و خصوصی حمایت شوند.

 

حجت الاسلام کریمی تبار در پایان از تلاش های شهرداری ایلام در بحث کرونا تقدیر کرد و گفت: در این روزهای سخت خصوصا پاکبانان و آرامستانها ارائه خدمات می کنند که ارزشمند است.

 

در ادامه شهردار ایلام  ورئیس شورای شهر ضمن تشکر از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان به ارائه گزارشی از فعالیت های مجموعه شهرداری ایلام پرداختند

👇👇👇

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    آخرین بروزرسانی سایت : 1399/07/01 13:43
    V5.2.0.0