چهارشنبه, 23 آبان 1397
عنوان : هدف ما ساختن شهری انسان محور با گسترش فضای پیاده راه است
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ 
ساعت : ۱۹:۲۷:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

صادقیان شهردار ایلام:
هدف ما ساختن شهری انسان محور با گسترش فضای پیاده راه است
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری، طالب صادقیان شهردار ایلام ضمن اشاره به آغاز پروژه خیابان آیت اله طالقانی اضافه کرد: هدف ما از اجرای این پروژه و همچنین پروژه جاده سلامت، ساختن شهری انسان محور با گسترش فضای پیاده راه است. وی افزود: هم اکنون در اکثر شهرهای دنیا هسته مرکزی با هدف حفظ هویت شهر و حفظ محیط زیست و کاهش بار ترافیک بصورت پیاده راه طراحی می گردد و مورد استقبال شهروندان آن شهرها نیز قرار گرفته است.
صادقیان ادامه داد: در همین راستا شورای اسلامی شهر و شهرداری ایلام با توجه به مصوبه سال ۹۴ شورای ترافیک استان مبنی بر حذف مسیر سواره رو و پیاده راه سازی خیابان آیت اله طالقانی، مصمم به اجرای آن شده و سال گذشته نیز ردیفی در بودجه عمرانی شهرداری ایلام به آن اختصاص داده شد.
شهردار ایلام تشریح کرد: هدف از اجرای پروژه پیاده راه سازی خیابان آیت اله طالقانی، حفظ هویت مرکز شهر، کاهش بار ترافیکی آن، کمک به حفظ محیط زیست، افزایش تعاملات اجتماعی، کمک به رونق بازار و ایجاد فضای با نشاط و فرح بخش برای شهروندان است.
صادقیان با اشاره به پروژه های در دست اقدام شهرداری افزود:در ابتدای سال اعلام شد که سال ۹۷ شهر ایلام به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل خواهد شد وهم اکنون نیز این امر محقق شده و اجرای یک پروژه مانند زیرگذر رسالت باعث مسکوت ماندن سایر پروژه ها در شهر نخواهد شد زیرا انجام یک پروژه منوط به اتمام دیگر پروژه ها باعث هدر رفت زمان، منابع و هزینه ها مضاعف خواهد شد.
شهردار ایلام در پایان گفت: از عموم شهروندان فهیم خواهشمندیم با صبر و شکیبایی طی یکسال پیشرو و همچنین پرهیز از سفرهای غیر ضرور به هسته مرکزی شهر و استفاده کمتر از خودرو شخصی در این محدوده، مجموعه شهرداری و نیروهای خدوم پلیس راهور را یاری رسانند.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

سایت پورتال شهرداری ایلام

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0